Neden Reverse Osmosis Sistem Kullanmalıyız ?

Neden Reverse Osmosis Sistem Kullanmalıyız ?

İlk olarak NASA tarafından uzaya gönderilen astronotların su ihtiyaçlarını gidermek amacıyla üretilmiş bir cihazdır.Uzayda astronotlar bu sistem sayesinde kendi idrarlarını arıtarak su ihtiyacını gidermişlerdir.İlerleyen yıllarda bu sistem geliştirilerek evsel kullanıma uygun hale getirilmiştir.

Sediment,granür karbon ve block karbon,filmtech membran ve post karbon filtreleri ile 5 aşamalı bir arıtma sistemidir.Bu sayede kimyasal ve bakteriyel bir arıtım sağlamaktadır.

Tezgahaltı reverse osmosis sistemler şebeke suyunu,kaynak sularını,kuyu sularını,deniz suyunu ve kanalizasyon arıtabilme özelliğine sahiptirler.

Sistemde bulunan filmtech american membran sayesinde dünyada bulunan en küçük bakterinin dahi suya karışması önlenmektedir.Çünkü dünyadaki en küçük bakteri 0,004 micron büyüklüğündedir.Ve membranın ise 0,001 micronluk gözeneklerinden en küçük bakterinin bile geçmesi engellenmektedir.

Tezgahaltı reverse osmosis sistem sayesinde evinizde şebeke suyunu hem içme suyu olarak kullanabilecek hemde sebze ve meyvenizi yıkayabileceğiniz,yemeklerinizde ve çay yaparken kullanabileceğiniz bir sağlıklı suya sahip olabileceksiniz…

Sistem katı atıkları filtreler yardımıyla tutar;sıvı atıkları ise gider yolu ile kanalizasyona atmasını sağlar.

Reverse osmosis sistemi suda bulunan gazlar haricinde hemen hemen tüm yabancı maddeleri tutar.Reverse osmosis distilasyon gibi diğer geleneksel arıtım işlemlerine göre daha az enerji kullanır.

Mesajı yazabilirsiniz.